Sat13Jaan12:00NutcrackerDancing the role of Clara12:00 Estonian National Opera, Estonia pst 4

Details

Uus lavastus Estonias lavastajalt Gyula Harangozó 

Esietendus Rahvusooperis Estonia 1. detsembril 2023

New performance in Estonian National Ballet by Gyula Harangozó Premiere in ENB on December 3rd 2023. Estonian National Ballet invites everyone to enjoy on of the most heartwarming and extraordinary Cristmas Fairy Tale! Gyula Harangozó's Nutcracker will take us to a fantastic journey.

Gyula Harangozó: „Tahaksin oma lavastusega minna tagasi teose juurte juurde, et sünniks midagi kaasaegset. Kõlab vastuoluliselt? Tegelikult mitte. Kui „Pähklipureja“ pea 150 aastat tagasi Peterburis esietendus, erines esimene vaatus kardinaalselt ülejäänud teosest. Esimese vaatuse sündmustik hargnes siin ja praegu – laval oli 19. sajandi jõulupidu, milles lapsed võisid näha kõike tuttavlikku. Ülejäänud ballett oli kui unenägu, piiramatute võimalustega muinaslugu. Ajaga on selline duaalsus kadunud ja tervest teosest on saanud muinasjutt.

Originaaldramaturgia säilitamiseks tahaksin esimese vaatuse lavastada siin ja praegu hetkes, lootes et lapsed haakuvad balletiga kiiresti ja leiavad lavalt palju tuttavat, alates kostüümidest ning keskkonnast kuni videomängude ja nukkudeni, mida Drosselmeyer neile näitab. Sealt edasi tuginen klassikalisele Vassili Vainoneni koreograafiast inspireeritud versioonile, et ka tõeliste klassikafännide ootusi ei petetaks.“

MORE INFO: OPERA.EE

More

Time

(Laupäev) 12:00

Location

Estonian National Opera

Estonia pst 4

en_USEN