Selgusid teatri- auhindade nominendid

Toimetaja: Kaspar Viilup, ERR Kultuuritoimetus, 1. märts 2021
https://kultuur.err.ee/1608125788/selgusid-teatriauhindade-nominendid
27. märtsil jõuab ETV eetrisse erisaade, kus kuulutatakse välja seekordsed Eesti teatri auhindade laureaadid, samuti antakse välja kultuurkapitali näitekunsti sihtkapitali preemiad. Teatriliit avalikustas tänavuste teatripreemiate nominendid.

Lavastajaauhind ja kunstnikuauhind on alates 2020. aastast teatriliigiülesed, mis annab võimaluse tunnustada lavastaja- ja kunstnikutöid laiemalt. Lavastajaauhinna ja kunstnikuauhinna nominendid ja laureaadid valis seega tänavu esimest korda ühisžürii, mis moodustub igal aastal viie liigižürii ja ühe erižürii esindajatest (sõna-, muusika-, balleti-, tantsu-, etenduskunsti ja lastelavastused).

Teatriliigiülesed auhindade žüriisse kuulusid Ott Karulin (esimees), Kristiina Garancis, Iir Hermeliin, Henri Hütt, Mae Kivilo, Kerri Kotta, Kaja Kreitzberg, Alvar Loog, Valle-Sten Maiste, Jaak Põldma, Anneli Saro ja Tatjana Voronina.

… … … … … … … … … …

Balletiauhind

Žüriisse kuulusid Enn Suve (esimees), Tiit Härm, Kaja Kreitzberg, Dagmar Rang-Saal ja Tatjana Voronina.

Teet Kask – balleti “Kuldne tempel” koreograaf-lavastaja (Birdname).

Marina Kesler – balleti “Anna Karenina” koreograaf-lavastaja (Eesti Rahvusballett).

Ketlin Oja – Alice lavastuses “Alice Imedemaal”, nimiosa lavastuses “Giselle” ja solist lavastuses “Tšaikovski meistriteosed: Serenaad ja 6. sümfoonia” (kõik Eesti Rahvusballett).

Cristiano Principato – Vronski lavastuses “Anna Karenina”, Ärtu soldat lavastuses “Alice Imedemaal”, Pähklipureja-prints lavastuses “Pähklipureja” ja solist lavastuses “Tšaikovski meistriteosed: Serenaad” (kõik Eesti Rahvusballett).

Anna Roberta – nimiosa lavastuses “Anna Karenina”, Odette/Ottilie lavastuses “Luikede järv” ja solist lavastuses “Tšaikovski meistriteosed: Serenaad” (kõik Eesti Rahvusballett).

 

etET